Sıkça Sorulan Sorular

Kolajen Hidrolizat’ı Nasıl Kullanmalıyım ?

Kolajen Hidrolizat ayırt edilebilir bir tada sahip olmadığı için, içinden çıkan ölçek (10g) ile günde 1-2 kez, su veya sevdiğiniz herhangi bir yiyecek veya içeceğe karıştırarak (kahve, meyve suyu, yoğurt, çorba vb.günlük kolajen ihtiyacınızı keyifle karşılayabilirsiniz. Önerilen dozdan fazla tüketmek isteyenlerin doktora danışarak kullanmaları tavsiye ediyoruz.

Kolajen Hidrolizat’ı Ne Zaman Kullanmalıyım ?

Vücudumuzun doğal kolajen üretiminin 25 yaş civarında yaklaşık % 1-2 oranında azalmaya başladığını not etmek önemlidir.


Günün kolajenini almak için en iyi zamana gelince, sabah, öğle veya akşam alınabilir. Aç veya tok karnına güvenle kullanılabilir.

Kolajen Hidrolizat’i Ne Kadar Zaman Kullanmalıyım ?

Bu tamamen sizin tercihinize bağlı olmakla birlikte, kolajenin protein olduğunu hatırlatarak hayatınız boyunca kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Etkilerini tamamen görmeniz için ise, 3 ay düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.


 Geri dönüşlerden ve yapılan çalışmalarda 2-3 hafta kullanıldığında olumlu ve hissedilebilir değişikliklerin olduğu gözlemlenmiştir.

Neden Sıvı Formda Değil ?

Kolajen, bütün proteinler gibi toz formda üretilir ve daha sonra isteğe bağlı olarak tüketilir. Günlük 6-10g kolajen ihtiyacınızı karşılamak için, tatlandırıcı, koruyucu, renklendirici, bağlayıcı gibi hiçbir katkı maddesi koymamak için sıvı formunu tercih etmiyoruz. 

Neden Tatsız ve Kokusuz ?

İleri teknoloji ile kaliteli olarak elde edildiği için tadı ayırt edilir değildir. Özellikle kahve, yoğurt ve çorba gibi baskın karakterdeki tadlar ile birlikte tüketildiğinde tamamen tatsız ve kokusuzdur.

10 gramı nasıl ölçebilirim ?

Kutunun içerisinde günlük 10g kolajen kullanımınız için ölçek bulunmaktadır. Nakliye aşamasında ölçek tozun içerisine gömülmüş olabileceğinden uzun bir kaşık vasıtası ile ölçeği bulabilirsiniz.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR